damska kurtka pikowana

Kurtki damskie – co jest modne i ponadczasowe?

Każda z nas ma w swojej szafie ulubioną kurtkę. Nawet jeśli jest już nieco wiekowa i znoszona, to ciężko się z nią rozstać i wymienić na inny model. Przeglądamy więc nowe kolekcje z myślą, że a nuż trafimy na kolejny, wyjątkowy model, który z powodzeniem zastąpi ten starszy. Całe szczęście, że kurtki damskie dzisiaj to towar niezwykle różnorodny pod każdym względem.

Każdy sezon rządzi się innymi regułami

To prawda, że określone fasony bywają modniejsze w jednym sezonie, a w następnym podoba się już coś zupełnie innego. Nie ma się tym co martwić, ponieważ pewne jest, że za chwilę powrócą znów jak bumerang. Tak dzieje się z bomberkami, parkami, kożuszkami i wszystkimi innymi. Czy istnieje kurtka damska o klasycznym kroju? Jedni powiedzą, że tak, ale inni stanowczo zaprzeczą. Kiedyś klasyką była skórzana marynarka, teraz rolę tę przejęła ramoneska. Z jednym na pewno trzeba się zgodzić – istnieją uniwersalne materiały, które zawsze się sprawdzą w każdym wydaniu damskiej kurtki, czyli skóra lub dżins. Tutaj nie ma dyskusji.

Ale damska kurtka ma przecież chronić przed chłodem

Nie można zapomnieć o tym, że kurtka damska to nie tylko wyjątkowy element stylizacji, one przede wszystkim mają chronić przed chłodem. Skąd futerkowe, kożuszkowe czy wełniane dodatki, które nie tylko dodają kurtce charakteru, ale przede wszystkim zapewniają miłe ciepełko. W przyjemny kożuszek wyposażone bywają nawet nasze ulubione ramoneski i kurtki dżinsowe. I trzeba przyznać, że całkiem dobrze z takim dodatkiem wyglądają.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.